NAD PROSNĄ I NEREM
Polska / Nizina Południowowielkopolska / Wycieczki objazdowe
kod oferty: POL5116
Kontakt
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:
+48 32 605 30 80
[email protected]
Cena: 975 PLN
Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych
Oferta
OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: POLSKA
Region: Nizina Południowowielkopolska
Kod: POL5116
Dojazd: autokarem
Cena przy 45 os. płatnych: od 975 zł/ os.
Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup oraz wyjazdu z innej miejscowości w kraju. Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]
Program
RAMOWY PROGRAM:
DZIEŃ 1: wyjazd z Katowic z miejsca zbiórki w godzinach wczesno-porannych. Przejazd w stronę Zduńskiej Woli. Zwiedzanie.
Zduńska Wola, spacer po mieście m.in.: muzeum św. Maksymiliana Marii Kolbego, ekspozycja poświęconą jego życiu i męczeńskiej śmierci oraz izba rzemiosła tkackiego. Rynek z ratuszem i kolorowymi kamienicami. Dworek założyciela miasta Stefana Złotnickiego - klasycystyczny pałacyk usytuowany w centrum miasta otoczony parkiem miejskim. Cmentarz żydowski - jedyny ślad istnienia kultury żydowskiej w Zduńskiej Woli. Skansen Lokomotyw i Urządzeń Technicznych w Zduńskiej Woli Karsznicach - jest pamiątką z lat świetności ważnego węzła kolejowego jakim były Karsznice na trasie magistrali Śląsk – Porty.
Łęczyca – zamek Kazimierza Wielkiego, znany jako główna siedziba diabła Boruty, słynącego w okolicy ze swoich licznych wcieleń. Muzeum Regionalne w zamku ze zbiorami m.in. kolekcja ludowej rzeźby "diabelskiej", licząca ponad 400 eksponatów, wystawa wnętrz dworskich. Z murów obronnych do dzisiaj zachowała się wieża - dzwonnica przy kościele św. Andrzeja. W Kościele farnym św. Andrzeja w ołtarzu znajduje się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rynek miasta z odrestaurowanymi kamienicami mieszczańskimi, pomnikiem Bohaterów Bitwy nad Bzurą i budynkiem Ratusza. Szwedzka Góra – widoczne pozostałości grodu na ważnym szlaku handlowym łączącym Mazowsze z Wielkopolską.
Tum – kamienna archikolegiata licząca przeszło 800 lat, odkrywa ogromne wnętrza z olśniewającą polichromią.
Przejazd do obiektu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2: śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Budzynek - zabytkowy drewniany Kościół Ścięcia św. Jana Chrzciciela i św. Trójcy, zbudowany na przełomie XVII i XVIII wieku., z ołtarzem z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Floriana. Obecnie Budzynek jest jedną z najmniejszych parafii w Polsce.
Zamek w Uniejowie - budowla gotycka wzniesiona w miejscu starej, drewnianej fortyfikacji, zniszczonej przez Krzyżaków. Wielokrotnie przebudowany stanowił m.in. rezydencję biskupów gnieźnieńskich. Zamek po gruntownej odbudowie mieści hotel, restaurację i kawiarnię. Kolegiata Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – z sarkofagiem z postacią bł. Bogumiła i wieżą bramną - dzwonnicą.
Poddębice – Pałac Grudzińskich, jeden z najpiękniejszych zabytków renesansu w środkowej Polsce. W pałacu znajduje się Izba Regionalna, w której zgromadzono przedmioty pochodzące z wykopalisk oraz pamiątki dotyczące historii Poddębic. Ogród Zmysłów to park uzdrowiskowy, a to za sprawą wydobywanej wody geotermalnej o właściwościach leczniczych. Ogród to miejsce terapii i rehabilitacji na świeżym powietrzu z licznymi instalacjami wykorzystującymi wody geotermalne. „Dąbrowa Napoleonów" - rezerwat przyrody o wysokich walorach krajobrazowych i przyrodniczych. Kościół św. Katarzyny Męczenniczki - świątynia z zabytkowym, złoconym ołtarzem i rzeźbami świętych: Wojciecha, Stanisława, Barbary i Katarzyny. Kościół ewangelicko-augsburski. Domy sukienne z drugiej połowy XIX w.
Powrót do obiektu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd w stronę Kalisza. Zwiedzanie.
Russów – zespół parkowo–dworski i Izba Muzealna im. Marii Konopnickiej. Część Izby Muzealnej poświęcona jest poetce, gdzie zgromadzono dokumenty, fotografie, publikacje jej utworów, a w drugiej części budynku urządzono Muzeum Oświatowe i ta część ekspozycji poświęcona jest szkolnictwu. Park z wieloma pomnikami przyrody, stawami i aleją grabową. Skansen Wsi Kaliskiej, gdzie zgromadzono drewniane budynki architektury ludowej.
Kalisz, kiedyś ważny ośrodek na szlaku bursztynowym pomiędzy imperium rzymskim a Bałtykiem. Zwiedzanie m.in.: Rezerwat Archeologiczny w Kaliszu – wczesnośredniowieczny zrekonstruowany gród kaliski, a także - eksperymentalny chów zwierząt gospodarskich takich jak: owce wrzosówki i śwniodziki. Tablice upamiętniające urodzonych tu pisarzy: Adama Asnyka i Marii Konopnickiej. Baszta Dorotka - element dawnych murów obronnych Kalisza, obecnie Centrum Kaliskich Baśni i Legend. Wiele zabytkowych kamienic i budynków reprezentacyjnych z czasów Cesarstwa Rosyjskiego: zakłady związane z piernikami i biszkoptami, Teatr Miejski, budynek Trybunału – gmach określany mianem paryskiego Luwru oraz Ratusz, z platformą widokową, z której można podziwiać piękną panoramę miasta. Gotycka Katedra św. Mikołaja z polichromią W. Tetmajera. Most Kamienny - najstarszy most kaliski na rzece Prośnie, z herbem miasta. Kaliski Park Miejski, rozciągający się między rzeką Prosną i jej kanałem Bernardynką, należy do najstarszych i najpiękniejszych ogrodów publicznych w Polsce. Możliwy jest rejs zabytkową łodzią św. Wojciecha na rzece Prośnie.
Nowe Skalmierzyce – spacer po mieście, m.in.: monumentalny dworzec w z okresu zaborów, kolejowe przejście graniczne prusko-rosyjskie, o imponujących rozmiarach. Zespół budynków kolejowych i pocztowych – ciekawe przykłady architektury neogotyckiej. Skwer graniczny prusko-rosyjski „Granica”– miejsce, które podczas zaborów dzieliło Polaków mieszkających po dwu stronach miasta. Świątynia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, jeden z piękniejszych zabytków Nowych Skalmierzyc, wybudowana dla niemieckich ewangelików, od czasów powojennych służy parafii rzymsko-katolickiej. Kościół pod wezwaniem Bożego Ciała - ku pamięci cudownego odnalezienia Najświętszego Sakramentu. Pałac Niemojowskich – odrestaurowany, neogotycki pałac w Śliwnikach / Nowe Skalmierzyce (obecnie własność prywatna).
Przejazd powrotny do Katowic – zakończenie imprezy w godzinach późnowieczornych.
Świadczenia zawarte w cenie
- 2 noclegi w ośrodku wczasowym – pokoje 2, 3 osobowe z łazienką,
- przejazd nowoczesnym autokarem (wyjazd z Katowic),
- wyżywienie: 2 x dziennie,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- ubezpieczenie NNW,
- realizacja programu
Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- innych świadczeń nie zawartych w programie
Informacje dodatkowe
Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
[email protected]; [email protected]