POLSKIE CERKWIE I MIZARY
Polska / POLESIE / Wycieczki objazdowe
kod oferty: POL5113
Kontakt
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:
+48 32 605 30 80
[email protected]
Cena: 1015 PLN
Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych
Oferta
OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: POLSKA
Region: POLESIE
Kod: POL5113
Dojazd: autokarem
Cena przy 45 os. płatnych: od 1015 zł/ os.
Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup oraz wyjazdu z innej miejscowości w kraju. Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]
Program
RAMOWY PROGRAM:
DZIEŃ 1: wyjazd z Katowic z miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Przejazd na Polesie. Zwiedzanie.
Studzianka – mizar (cmentarz tatarski, muzułmański), jeden z nielicznie zachowanych cmentarzy tatarskich na terenie Polski.
Ortel Królewski Drugi – jedna z najstarszych drewnianych cerkwi Polesia, o prostej architekturze, obecnie jest rzymsko-katolickim parafialnym kościołem pw. Matki Bożej Różańcowej.
Kodeń - kościół św. Ducha, ufundowany przez Pawła Sapiehę, jako prawosławna cerkiew zamkowa, w stylu gotyckim, z czerwonej cegły, ma charakter obronny; wewnątrz znajduje się ikonostas i polichromie. Brama Unicka - zabytkowa brama o funkcji dzwonnicy. Późnorenesansowo-barokowy kościół św. Anny, gdzie w ołtarzu głównym znajduje się słynący cudami obraz Matki Boskiej de Guadalupe, nazywany Cudownym Obrazem Matki Bożej Jedności.
Przejazd do obiektu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2: śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Pratulin – Sanktuarium w Pratulinie poświęcone jest męczennikom za wiarę, których rozstrzelały wojska carskie. Na terenie Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich znajduje się ścieżka opowiadająca historię Unii Brzeskiej (pomiędzy Kościołem prawosławnym a Kościołem katolickim).
Terespol – spacer po mieście, zwiedzanie: podominikański neogotycki kościół Świętej Trójcy, klasycystyczna cerkiew prawosławna św. Jana Teologa, z dzwonnicą i bogatym ikonostasem, prawosławna kaplica cmentarna, zespół carskich fortów twierdzy brzeskiej. Monumentalny pomnik budowy Traktu Brzeskiego – żeliwny obelisk pokrywają płaskorzeźby przedstawiające robotników pracujących przy budowie drogi.
Lebiedziew – cmentarz prawosławny założony został w drugiej połowie XIX wieku. Na cmentarzu znajdują się krzyże i nagrobki z XIX i XX wieku oraz groby nieznanych żołnierzy polskich z okresu II wojny światowej.
Cmentarz muzułmański w Zastawku, jeden z sześciu istniejących w Polsce, jest jednym z najstarszych zabytków islamu na ziemiach polskich. Około 50 kamiennych nagrobków. Na niektórych zachowała się bogata ornamentyka wschodnia - półksiężyc z gwiazdą lub gwiazdami, wersety Koranu zapisane w języku arabskim i rosyjskim.
Kostomłoty – Cerkiew neounicka Św. Męczennika Nicefora/Nikity, Męczennika. Historyczna cerkiew, jedyna w Polsce i na świecie, katolicka parafia neounicka - obrządku bizantyjsko-słowiańskiego. W Kostomłotach znajdują się dwa krzyże pokutne - krzyże stawiane były przez morderców jako pokuta za popełnione zabójstwo.
Jabłeczna - Klasztor i Cerkiew Św. Onufrego, ośrodek zakonny prawosławia. W skład zespołu klasztornego wchodzi: klasycystyczna cerkiew, klasztor, brama, drewniany dom namiestnika klasztoru w duchu rosyjskiej architektury ludowej i kaplice położone poza klasztorem – np. Kaplica pw. Zaśnięcia Matki. Do zobaczenia również: dwa drewniane wiatraki koźlaki, drewniany spichlerz i kilka drewnianych chat.
Powrót do obiektu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie w drodze powrotnej.
Romanów – klasycystyczny zespół pałacowy z dużym parkiem, dawna siedziba rodziny Kraszewskich, a obecnie Muzeum J. I. Kraszewskiego; można obejrzeć pamiątki po pisarzu i wnętrza dawnej ziemiańskiej siedziby ziemiańskiej.
Przejazd do przejazd do Lublina, zwiedzanie Starego Miasta: ulica Bramowa, Rynek z Ratuszem zwanym Trybunałem, kolorowe kamienice z ciekawymi zdobieniami, klasztor o.o. Dominikanów, Archikatedra z tzw. "zakrystią akustyczną", ulica Grodzka, Zamek i przyzamkowa Kaplica Świętej Trójcy.
Przejazd powrotny do Katowic – zakończenie imprezy w godzinach nocnych.
Świadczenia zawarte w cenie
- 2 noclegi w ośrodku wczasowym – pokoje 2, 3 osobowe z łazienką,
- przejazd nowoczesnym autokarem (wyjazd z Katowic),
- wyżywienie: 2 x dziennie,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- ubezpieczenie NNW,
- realizacja programu
Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- innych świadczeń nie zawartych w programie
Informacje dodatkowe
Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
[email protected] ; [email protected]