KASZUBY I ŻUŁAWY WIŚLANE
Polska / Kaszuby / Wycieczki objazdowe
kod oferty: POL5112
Kontakt
i wolnych terminów
oraz rezerwacji oferty
prosimy o kontakt:
+48 32 605 30 80
[email protected]
Cena: 1055 PLN
Podana cena skalkulowana przy 45 osobach płatnych
Oferta
OFERTA DLA GRUP DOROSŁYCH
Kraj: POLSKA
Region: KASZUBY, ŻUŁAWY WIŚLANE
Kod: POL5112
Dojazd: autokarem
Cena przy 45 os. płatnych: od 1055 zł/ os.
Na zapytanie możliwa wycena oferty dla mniejszych/większych grup oraz wyjazdu z innej miejscowości w kraju.
Zapytania o wycenę prosimy wysyłać na: [email protected]
Program
RAMOWY PROGRAM:
DZIEŃ 1: wyjazd z Katowic z miejsca zbiórki w godzinach nocnych. Przejazd na Kaszuby. Zwiedzanie.
Wdzydze Kiszewskie - Kaszubski Park Etnograficzny, na wolnym powietrzu - typowe sprzęty domowe i gospodarskie oraz cenna kolekcja haftowanych czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramiki.
Odry lub Węsiory - kręgi kamienne, rezerwat archeologiczny zwanym czasami "Polskim Stonehenge". W Węsiorach znajdują się kamienne kręgi które są cmentarzyskiem Gotów i Gepidów z I-III wieku.
Szymbark - Centrum Edukacji i Promocji Regionu, poza ciekawymi i ważnymi informacjami o Kaszubach ich tradycji i zwyczajach będziemy mogli zobaczyć między innymi: dom stojący na głowie, Dom Sybiraka, najdłuższą deskę świata, Pomnik Gryfa Pomorskiego, dom Kaszuba z Kanady.
Chmielno - Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów z ekspozycją ceramiki, zdobionej wzorami charakterystycznymi dla chmieleńskiej kaszubskiej dynastii.
Kartuzy - można tu odnaleźć zabytki z elementami prawie każdego stylu architektonicznego: gotyku, renesansu, baroku, oraz eklektyzmu i neostyli. Do najcenniejszych należy średniowieczne założenie poklasztorne Zakonu Kartuzów, którego początki datowane są na koniec XIV wieku. Do dnia dzisiejszego zachował się dawny kościół konwentualny, erem, refektarz, zabytkowa zabudowa ul. Klasztornej przy której znajdują się klasztorne zabudowania gospodarcze obecnie przerobione na mieszkania. Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach - wytwory sztuki ludowej Kaszubów.
Przejazd do obiektu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 2: śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
Pochylnia w Buczyńcu to jedna z pięciu tego typu budowli na Kanale Elbląskim. Buczyniec – Kąty – Buczyniec: dwugodzinny rejs w czasie którego statek pokonuje pochylnie w Buczyńcu oraz w Kątach, płynąc w dół, a w drodze powrotnej w górę. To doskonała okazja do poznania zasad działania unikalnych urządzeń hydrotechnicznych oraz fotografowania i podziwiania tamtejszej przyrody.
Raczki Elbląskie - miejsce, gdzie znajduje się największa polska depresja; jest to 1,8 m poniżej poziomu morza.
Spacer po Nowym Dworze Gdańskim - stolicy i sercu Żuław. Żuławski Park Historyczny – pokazuje tygiel kulturowy, wielu narodów: Polaków, Niemców, Holendrów, Fryzyjczyków, Ukraińców, Szwajcarów...muzeum, które mieści się w zabytkowej mleczarni i eksponuje liczne pamiątki dawnych mieszkańców. Domy podcieniowe – charakterystyczne dla Żuław, z drewnianą konstrukcją szkieletową, wypełnioną dekoracyjną układanką z tzw. cegły "holenderki", z wysuniętym piętrem, opartym na drewnianych kolumnach. Domy takie można spotkać m.in. w Nowym Dworze, Marynowach lub Świerkach.
Nowym Staw - spacer po rynku, Galeria Żuławska - dawny kościół ewangelicki, z dominującą wysoką wieżą zwaną "ołówkiem", żuławska kolegiata, drewniane i murowane domy: secesyjne i podcieniowe.
Rybina – atrakcją są trzy mosty zwodzone na rzece Szkarpawa i Wisła Królewiecka. Obrotowy most kolejowy jest jednym z czterech czynnych w Polsce mostów obrotowych, służy dostępnej tylko w wakacje atrakcji - Żuławskiej Kolei Dojazdowej.
Powrót do obiektu. Obiadokolacja i nocleg.
DZIEŃ 3: śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Elbląga. Zwiedzanie.
Spacer ulicami miasta: Brama Targowa z pomnikiem elbląskiego Piekarczyka, gotycka katedra Św. Mikołaja, stary szpital św. Ducha – obecnie biblioteka, Muzeum Archeologiczne – z wyjątkową kolekcją związaną z historią regionu.
Przejazd do Palczewa – jeden z najpiękniejszych murowanych wiatraków.
Tczew – spacer po mieście: fragmenty murów obronnych, rynek i ratusz miejski, Starówka – zachowana z czasów średniowiecza z charakterystycznymi nazwami ulic, jak Podmurna, Garncarska, Zamkowa, Kościelna, Rybacka, drewniany wiatrak typu holenderskiego. Stary drewniany kolejowy most tczewski, okratowany i często nazywany „jednokilometrowa okratowana czeluść”.
Przejazd powrotny do Katowic – zakończenie imprezy w godzinach nocnych.
Świadczenia zawarte w cenie
- 2 noclegi w ośrodku wczasowym – pokoje 2, 3 osobowe z łazienką,
- przejazd nowoczesnym autokarem (wyjazd z Katowic),
- wyżywienie: 2 x dziennie,
- opieka licencjonowanego pilota wycieczek,
- ubezpieczenie NNW,
- realizacja programu
Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- innych świadczeń nie zawartych w programie
Informacje dodatkowe
Uwaga:
- terminy do uzgodnienia,
- możliwy jest wyjazd z innych miejscowości (na zapytanie, za dopłatą),
- program ma charakter ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie,
- pilot nie oprowadza po muzeach,
- podczas wycieczek pilot pełni rolę przewodnika tylko w granicach dozwolonych miejscowym prawem.
W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o przesłanie zapytania na maila:
[email protected]